Maciej Zaremba

Maciej Zaremba

  • Absolwent i pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja: fizyka materii skondensowane i nanostruktur półprzewodnikowych.
  • Studiował na uczelni Korean Energy Power Company International Nuclear Graduate School przy elektrowniach jądrowych Kori 1-4 w Ulsan w Korei Południowej.
  • Korespondent i doradca strategiczny Polskich Linii Lotniczych LOT, KGHM Polska Miedź i Oxygen Forest Polska ds. transformacji energetycznej i inwestowania w modułowe reaktory jądrowe.
  • Wychowawca, animator i kierownik na letnich koloniach dziecięcych i obozach młodzieżowych organizowanych przez Centrum Młodzieżowe im. Św. Jana Bosko w Warszawie.

Fizyka to dziedzina, która uczy o siłach działających w przyrodzie, a zasady rządzące przyrodą były moją pasją od dziecka. Jako naukowca najbardziej interesuje mnie wpływ czynników zewnętrznych na luminescencję tellurku magnezowo-kadmowego oraz promieniowanie kosmiczne. Na Uniwersytecie Warszawskim zajmuję się badaniami nad hiberbolicznymi metamateriałami opartymi na studniach kwantowych tellurku kadmu.

Gdy uczę innych odpoczywam, dlatego bardzo lubię pracę w szkole. W pracy z młodzieżą staram kierować się otwartością na pytania i potrzeby uczniów.
Uwielbiam uczyć się języków obcych, by móc nawiązywać głębsze konwersacje w języku ojczystym dla przynajmniej jednej ze stron.